Przejdź do treści

Aktualności

Archiwum aktualności

31 maja - Światowy Dzień Bez Tytoniu

Dla zdrowia ważny jest każdy niewypalony papieros. Jeżeli nie możesz definitywnie zerwać z nałogiem przynajmniej ogranicz ilość wypalanych papierosów, wypalaj tylko połowę papierosa, nie masz co żałować straty – przecież to i tak pieniądze puszczone z dymem! Gdy zaczniesz unikać palenia w typowych momentach np. po jedzeniu, przy zdenerwowaniu itp. będziesz na dobrej drodze do zerwania z nałogiem.

Czytaj więcej

Wytyczne Ministra Klimatu i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie postepowania z odpadami

W związku z koniecznością zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania zachorowań
na COVID-19, oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych określa się poniższe wytyczne dotyczące postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19 (w czasie trwania pandemii/epidemii).

Czytaj więcej

Wytyczne dla salonów fryzjerskich w trakcie epidemii SARS-CoV-2

Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 13 maja 2020 r. dla funkcjonowania salonów fryzjerskich w trakcie epidemii SARS-CoV-2

Czytaj więcej

Koronawirus: informacje i zalecenia

Szanowni Państwo! Niecodzienna sytuacja związana z epidemią nasuwa nam wszystkim wiele pytań – jak funkcjonuje transport publiczny, do kiedy są kontrole na granicy, komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy na dziecko. Odpowiedzi na te i inne pytania zbieramy w jednym miejscu, a zakładka jest na bieżąco aktualizowana.

Czytaj więcej